اخبار حداقل
22

مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد

مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد

 به مناسبت فرا رسیدن ولادت با سعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار، مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

 به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این آیین افتتاحیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه خصوصاً ولادت با سعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار و خیر مقدم به مهندس مروارید استاندار ایلام، مهندس کاظم زاده نماینده منتخب مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان شهرستان بدره اظهار کرد: مردم فهیم و قهرمان شهرستان بدره شایسته بالاترین خدمات هستند و امروز خرسندیم که با بهره برداری از مرکز اورژانس شبانه روزی توانسته ایم خدمتی هرچند کوچک را به آنان تقدیم کنیم.

 

دکتر علی دل پیشه بیان داشت: حضور مسئولان استانی در این آیین افتتاحیه از جمله استاندار محترم و محبوب استان و مهندس کاظم زاده به عنوان فرزند برومند استان و منتخب شایسته مردم در مجلس شورای اسلامی، انگیزه ما را برای خدمت بهتر و بیشتر به مردم دوچندان می کند و امید است که از توان این عزیزان در راه خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی بهره مند باشیم.

 

وی ادامه داد: نگاه دولت تدبیر وامید در بخش داخلی و اجتماعی، نگاهی سلامت محور بوده و تاکید ویژه ریاست محترم دولت همواره بر این اساس استوار بوده است که سلامت جامعه از مهمترین ارکان مورد توجه دولت می باشد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از خدمات شایسته و ماندگار دولت تدبیر و امید است که رضایت مندی عموم مردم را در پی داشته افزود: در استان ایلام در قالب این طرح فقط در مدت یک سال گذشته بیش از 300 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای ارائه خدمات مطلوب تر به مردم وارد استان شده و در مدار خدمت رسانی قرار گرفته که در نوع خود در دوران قبل و بعد از انقلاب بی نظیر است.

 

دکتر دل پیشه تلاش برای تحقق خواسته ها و انتظارات مقام معظم رهبری از حوزه سلامت را وظیفه ای همگانی عنوان و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود تاکید نموده اند که بیمار جز دغدغه بیماری، نباید دغدغه دیگری داشته باشد و لذا با کمال افتخار اعلام می کنیم که میزان پرداختی از جیب مردم در بخش درمان قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت بین 30 تا 60 درصد بود که با اجرای این طرح خوشبختانه به 6 درصد و در روستاها به کمتر از 3 درصد میزان هزینه های درمانی رسیده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به احداث مرکز سلامت جامعه و اورژانس شبانه روزی شهرستان بدره اشاره و خاطر نشان کرد: این مرکز در زیربنایی به میزان 8 هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال احداث گردیده که با دارا بودن 1000 متر مربع فضای اورژانس، امکان بستری موقت را در این مرکز فراهم نموده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: در این مرکز خدماتی همچون خدمات بهداشتی و درمانی، مادر و کودک، واکسیناسیون، روانشناسی و مرکز مشاوره، بهداشت محیط و حرفه ای، آزمایشگاه و داروخانه و... به مردم ارائه می شود.

 

وی با اشاره به این مطلب که مرکز تسهیلات زایمان و زایشگاه شهرستان بدره کلنگ زنی شده و وارد فاز اجرایی گردیده ابراز کرد: اگرچه طبق استانداردهای جمعیتی در شهرستان بدره امکان احداث بیمارستان وجود ندارد اما هم اکنون در حال رایزنی با وزارت بهداشت برای احداث بیمارستان 20 تختخوابی در مرکز شهرستان بدره هستیم که امید است با تحقق آن زمینه را برای حضور پزشکان و متخصصان این دیار که مقیم مرکز استان و دیگر نقاط کشور هستند را در سطح شهرستان بدره فراهم کنیم.

 

دکتر دل پیشه در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از توجه ویژه مسئولان استانی و به ویژه عنایت منتخبان مردم استان در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که با همدلی و همراهی مسئولان، بتوان بالاترین و مطلوب ترین خدمات در عرصه بهداشت و درمان به مردم استان و به ویژه مردم شهرستان تازه تاسیس بدره تقدیم نمود.

 

در ادامه این آیین افتتاحیه استاندار ایلام ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از خدمات دکتر دل پیشه رئیس دانشگاه علوم پزشکی در راستای احداث مرکز اورژانس شبانه روزی شهرستان بدره در کوتاهترین زمان ممکن عنوان کرد: دولت تدبیر و امید بر روی مبحث سلامت سرمایه گزاری ویژه ای نموده و آن را محور خدمت به مردم قرار داده که این خدمات برای مردم به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته محسوس است.

 

مهندس محمدرضا مروارید در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بیشترین دغدغه ها، مشکلات و مراجعات مردمی به دستگاه اجرایی ارشد استان در ایام قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، تقاضا و درخواست در راستای کاهش هزینه های درمانی بوده ابراز نمود: خوشبختانه با اجرای این طرح و کاهش بسیار بالای میزان پرداختی از جیب مردم، این مراجعات به نازلترین میزان و حتی صفر رسیده است.

 

وی ادامه داد: در بسیاری از کشورها تغییر، اصلاح و کاهش هزینه های بهداشتی و درمانی مردم به عنوان شعار انتخاباتی ریاست جمهوری در نظر گرفته می شود، اضافه کرد: چه بسا در بسیاری از این موارد پیروزی هایی برای افراد حامی این شعارها بدست آمده اما در نظام مقدس جمهوری اسلامی از سوی دولت تدبیر و امید این خدمت، بی منت به مردم تقدیم شده است.

 

استاندار ایلام ابراز امیدواری نمود که با یاری و تعامل رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام و رایزنی های ویژه با وزارت بهداشت بتوانیم یک بیمارستان 20 تختخوابی در سطح این شهرستان احداث کنیم.

 

مهندس شادمهر کاظم زاده منتخب مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان دیگر سخنران این آیین افتتاحیه ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه و تقدیر از خدمات دکتر دل پیشه در راستای احداث مرکز اورژانس شبانه روزی شهرستان بدره در کمترین مدت ممکن اظهار کرد: بسیار خرسندیم که خدمتی متفاوت و شایسته از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی به مردم شهرستان بدره تقدیم شده است.

 

وی ادامه داد: خدمت به مردم استان در هر پست و جایگاهی لیاقت خاص خود را می طلبد و لذا احداث این مرکز گامی مهم و قابل تقدیر در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم این شهرستان است.

 

مهندس کاظم زاده با بیان اینکه احداث این مرکز اورژانس بسیاری از مشکلات بهداشتی و درمانی را در شهرستان بدره رفع نموده، افزود: استفاده از امکانات و تجهیزات نوین در عرصه بهداشت و درمان می تواند به افزایش رضایتمندی و بهره مندی بیشتر مردم از میزان خدمات ختم شود.

 

وی دارا بودن نیروی انسانی مجرب و متخصص و امکانات و تجهیزات به روز و کارآمد را لازمه ارائه خدمات مطلوب در عرصه بهداشت و درمان عنوان و تصریح کرد: احداث این مرکز گامی بزرگ در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم است و امیدواریم که در آینده بتوانیم با رایزنی ها در سطح استان و وزارت بهداشت شرایط را برای احداث بیمارستان 32 تختخوابی در این شهرستان فراهم سازیم.

 

در ادامه نیز فرماندار شهرستان بدره ضمن تبریک مناسبت های ماه شعبان و تقدیر از حضور مسئولان استانی و نماینده منتخب مردم استان در مجلس گفت: یکی از طرح های مهم و ارزنده دولت تدبیر و امید، اجرای مطلوب طرح تحول نظام سلامت است که در این راستا وزارت بهداشت در سطح استان ها توانسته خدمات مطلوبی را به مردم ارائه نماید.

 

مرادحاصلی ادامه داد: اجرای این طرح عظیم و ملی بیشتر متوجه بیمارستان ها و مراکز درمانی است لذا باید در شهرستان بدره با احداث بیمارستان، از خدمات مطلوب این طرح بهره برداری نمود.

 

وی خاطرنشان کرد: امید است با تلاش و پیگیری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی خصوصاٌ اهتمام دکتر دل پیشه، متخصصین و پزشکان برای ارائه خدمات در بخش های داخلی، قلب، اطفال، زنان و زایمان و... در سطح بیمارستان مستقر گردیده تا مردم از خدمات آنان بهره مند شوند.

 

فرماندار شهرستان بدره احداث مرکز اورژانس بدره را گامی مهم در راستای رفع دغدغه های بهداشتی درمانی مردم این شهرستان برشمرد و یادآور شد: امید است با همکاری و تعامل استاندار محترم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راستای تجهیز و بهره برداری از امکانات و تجهیزات بتوانیم گام های شایسته ای در راه خدمت به مردم برداریم.

 

سردار عبدالله موسی بیگی فرمانده تیپ امیرالمومنین (ع) ایلام نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خیرمقدم به مسئولان استانی و شهرستانی ابراز داشت: تحقق انتظارات در حوزه سلامت یکی از خواسته های مردم است و خوشبختانه جناب آقای دکتر دل پیشه ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ایلام در راستای احداث این مرکز اورژانس و رفع دغدغه های بهداشتی و درمانی مردم، خدمت شایسته ای به همراه همکاران خود به مردم این دیار تقدیم نموده است.

 

وی ادامه داد: در سالهای متمادی یکی از برجسته ترین دغدغه ها و مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان، عدم وجود آمبولانس سبک برای مواقع ضروری بود خوشبختانه با عنایت ریاست محترم دانشگاه، یک دستگاه آمبولانس در اختیار این مرکز درمانی قرار گرفته است.

 

فرمانده تیپ امیرالمومنین (ع) ایلام افزود: همه ما در هر مقام و منسبی باید در راه خدمت به مردم گام برداریم چرا که رسالت و وظیفه اصلی و سازمانی ما در این نظام مقدس، خدمت صادقانه به مردم است.

 

سردار موسی بیگی در ادامه سخنان خود از اینکه نام مرکز اورژانس شبانه روزی شهرستان بدره بنام یکی از شهدای همین شهرستان مزین شده و آیین افتتاحیه آن نیز در روز پاسدار انجام شده از رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تقدیر و تشکر نمود.

 

در ادامه این آیین نیز مرکز اورژانس شبانه روزی به دست استاندار ایلام افتتاح شد و مسئولان از بخش های مختلف این مرکز بازدید نموده و با پرسنل آن دیدار و گفتگو نمودند.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (595)
کد خبر: 10292
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
 • مرکز اورژانس شهرستان بدره با حضور مسئولان استانی افتتاح شد
جستجو