شماره: 30178
1399/06/02
بیست و هشتمین جلسه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا (کووید19) به ریاست دکتر یونس آزادی فرماندار محترم شهرستان بدره برگزار شد .
بیست و هشتمین جلسه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا (کووید19) به ریاست دکتر یونس آزادی فرماندار محترم شهرستان بدره برگزار شد .

در تاریخ 1399/06/02 راس ساعت 10 صبح بیست و هشتمین جلسه ستاد بحران بیماری کرونا (کووید 19 ) همزمان با شورای اداری شهرستان به ریاست جناب آقای دکتر یونس آزادی فرماندار محترم و کلیه اعضای ستاد کرونا شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری بدره با دستور کار ( مراسمات ماه محرم ، برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه جنوبی استان و مراسمات گرامیداشت هفته دولت ) برگزار گردید که در ابتدای جلسه ضمن قرائت قرآن آقای دکتر نصرت اله همتی سرپرست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان بدره ضمن فرا رسیدن ایام محرم و گرامیداشت روز پزشک و هفته دولت گزارشی از عملکرد یکساله شبکه بهداشت و درمان شهرستان در حوزه سلامت ( راه اندازی کلینیک تخصصی، جذب 5 پزشک متخصص، خرید و راه اندازی یک دستگاه سونوگرافی، فعال نمودن ساخت پروژه فوریت پزشکی بدره، تهیه یک دستگاه اکسیژن ساز پورتابل، برگزاری 28 جلسه ستاد کرونا شهرستان، پیگیری مجوز خدمات درمان بستر، انجام سه مرحله غربالگری بیماری کرونا، اسکان پزشکان متخصص در شهرستان، انجام نمونه گیری فعال در مرکز 24 ساعته و بسیاری خدمات دیگر........ ) بیان نمود.
وی ادامه داد کماکان سه اصل ( رعایت بهداشت فردی – فاصله گذاری اجتماعی و گند زدایی مناسب و بجا ) از مهمترین راه های پیشگیری از بیماری کرونا بوده و امیدواریم با تمهیدات لازم و ابلاغ شده به سازمان تبلیغات اسلامی در برگزاری مراسمات ایام محرم و صفر مورد توجه مسئولین ، برگزار کنندگان و شرکت کنندگان این مراسمات با توجه به تاکیدات مقام عظمای ولایت ( مدظله ) و ستاد ملی کرونا قرار گیرد تا علاوه بر استفاده از فیوضات معنوی این دو ماه سلامت مردم به خطر نیفتد.
سپس حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه محترم شهرستان بدره ضمن تسلیت ایام محرم و تبریک گرامیداشت هفته دولت و امر به معروف و نهی از منکر، با اشاره به داستان تصدی استانداری مدائن توسط سلمان فارسی به عنوان الگوی ساده زیستی در صدر اسلام ، به کلیه مسئولین توصیه نمودند که علاوه بر جوان گرایی نسبت به الگوپذیری از افراد مخلص و بی ریا و شهدای همچون رجایی و باهنر را در دستور کار خود قرار دهند.
در ادامه برخی از مسئولین ادارات ضمن بیان نقطه نظرات و پیشنهادات و عملکرد ادارات خود در طی یک سال اخیر مطالبی را مطرح نمودند.
در پایان جناب آقای دکتر یونس آزادی فرماندار و ریاست محترم ستاد کرونای شهرستان بدره ضمن خیر مقدم و تشکر از کلیه مسئولین محترم حاضر در جلسه و تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و صفر و همچنین تبریک روز پزشک و گرامی داشت هفته دولت یاد و خاطره شهدای والا مقام دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر و یاران با وفایش، بیان داشت جا دارد از تلاش شبانه روزی کلیه مسئولین محترم اعضای ستاد شهرستانی کرونا که طی این هفت ماه ما را در جهت کنترل این بیماری و برگزاری کنکور سراسری در شهرستان پس از سال ها تلاش و پیگیری و با رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی با رعایت فاصله اجتماعی و ضد عفونی روزانه محل برگزاری آزمون یاری نموده اند تقدیر و تشکر نمود و توصیه نمود کلیه مسئولین ادارات و نهادها نسبت به بی طرفی در حمایت هر کدام از کاندیداهای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه جنوبی استان ایلام ، به هیچ وجه حق استفاده از اموال بیت المال در این راستا در ایام تبلیغات را ندارند.
وی در ادامه بیان داشت مبنای اصلی ما در برگزاری مراسمات ماه محرم و صفر دستورالعمل ابلاغی از طریق ستاد ملی کرونا و تاکیدات مقام معظم رهبری ( مدظله ) بوده و ما نیز در شهرستان برابر همین دستورالعمل مراسمات را با نظارت کارشناسان بهداشتی و مسئولیت سازمان تبلیغات اسلامی برگزار خواهیم نمود. سپس بعد از جمع بندی و ارائه پیشنهادات اعضاء مصوبات جلسه را به شرح ذیل ابلاغ نمودند.
1- مصوب گردید برگزاری مراسمات (ماه محرم و صفر) برابر دستورالعمل ستاد ملی کرونا و با حفظ سلامت شهروندان و رعایت پروتکل های بهداشتی و شعار هرخانه یک حسینیه از جمله ( استفاده از ماسک، برگزاری مراسمات در فضای باز و مدت زمان کمتر از دو ساعت ، عدم پخت و پخش نذورات غذایی در محل برگزاری مراسمات و ...... ) با مسئولیت سازمان تبلیغات اسلامی برگزار گردد.
2- جلسات و مراسمات ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار گردد.
3- مصوب گردید نظارت مستمر بر برگزاری مراسمات هیئت های مذهبی در سطح شهر و روستا های تحت پوشش شهرستان جهت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام شود.
4- برابر تصمیمات ستاد ملی کرونا بازگشایی مدارس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از 15 شهریور 1399 در مدارس شهرستان بدره و نظارت کارشناسان بهداشتی انجام خواهد شد.
5- مصوب گردید ادامه بازدیدها به صورت مستمر در قالب گشت مشترک بر وضعیت بازار انجام شود.
6- مصوب گردید با توجه به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در 21 شهریور 1399 رعایت کلیه پروتکل ها چه در ایام تبلیغات، روز انتخابات و تجمعاتی که ممکن است پس از نتایج انتخابات برگزار شود، باید اجرا گردد.
جلسه ساعت 11 با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) پایان یافت.
حق انتشار محفوظ است ©